04.11.14 І знов — звернення. В ГПУ.

(Анна Г-ко) Написали еще одно письмо Генпрокурору с копией Президенту.
На наше предыдущее групповое обращение, подписанное десятками волонтерских инициативных групп Харькова и Киева, был дан ответ в стиле: «Занимаемся. А чем — не вашего ума дела.» Но думаем, что все-таки нашего.
Поэтому продолжаем писать письма, несмотря на кажущуюся бесполезность данного рода занятий. Эх, и всякий раз горжусь, тем, что удается преодолеть собственную лень, чтобы просто сесть и заняться самым нудным на свете — занятием.
Письмо было написано совместными коллективными усилиями активистов группы Хелп Арми, Александром Сулимой СОГО «Бюро аналізу політики», юристами Дмитрием Вильчиком, Максимом Гурой (группа поддержки от Вадима Мохова), и Аленой Луновой.
Спасибо вам всем, ребята и девчата!
Так как сканом текст плохо читабельный, копирую его здесь:

Генеральному прокурору України
Яремі В.Г.
вул. Різницька, 13/15
м. Київ, 01601

Копія: Президенту України
Порошенку П.О.
вул. Банкова, 11
01220 м. Київ

Геращенко Г.Ю.
засіб зв’язку: тел.
ann.g.ko@gmail.com
адреса:

Звернення.
Шановний Віталію Григоровичу!

4 серпня 2014 року групою активістів на Ваше ім’я було подано повідомлення про вчинення злочину особами, уповноваженими на виконання державницьких функцій.
На наше звернення від Генеральної прокуратури України нами була отримана відповідь (№10/2/1 26747-14 від 14.08.2014 ) за підписом заступника начальника Головного управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату та нагляду за додержанням законів у воєнній сфері — начальника управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері В. Жербицького.
Висловлюючи подяку за надану відповідь, в той же час повинні з жалем констатувати, що вона, на наш погляд, є неповною та недостатньо конкретною. Зокрема, нам було повідомлено наступне: “встановлено, що службові особи Міноборони та Генерального Штабу Збройних Сил України, внаслідок неналежного виконання службових обов’язків, не забезпечили повною мірою підготовку Збройних Сил до виконання завдань … З огляду на викладене, за фактом проведення закупівель за напрямом тилового забезпечення з порушення вимог законодавства ГПУ зареєстровано ряд кримінальних впроваджень, досудове розслідування у яких триває.”
Із наведеного тексту неясно – які саме службові особи Міноборони та Генерального Штабу винні в незабезпеченні підготовки ЗСУ до виконання завдань? Скільки кримінальних проваджень порушено за вказаними фактами? За якими номерами ці провадження зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань?

Шановний Віталію Григоровичу!
З метою досягення максимально дозволеної законом прозорості та, враховуючи великий громадський резонанс будь-якого питання, що стосується матеріально-технічного забезпечення Збройних сил України, наполегливо просимо Вас:

1. Надати дані щодо внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, вищезазначених кримінальних провадженнь;
2. Не порушуючи тайну слідства, надати інформацію щодо стану розслідування цих проваджень;
3. Максимально прискорити процес розслідування зазначених проваджень.

Дозвольте також нагадати Вам, що відповідно до п.1 ч.1 ст.16 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”: посадовим та службовим особам органів державної влади забороняється відмовляти фізичним або юридичним особам в інформації, надання якої цим фізичним або юридичним особам передбачено законом; надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону.

З повагою та сподіванням на розуміння,
29 жовтня
Геращенко Г.Ю.
Ініцiативна група “Help Army”

help-army@ukr.net
www.help-army.org.ua

В додатку:
1) Копія повідомлення про вчинення злочину особами, уповноваженими на виконання державницьких функцій від 04.08.2014 р.
2) Копія відповіді від ГПУ від 14.08.2014 р.

звернення ГПУ-1 звернення ГПУ-2