17.11.14 Ассоциация народных волонтеров

Об Ассоциации.

Maidan Press Center сообщает:

Волонтери змогли домовитися!

Сьогодні, 16 листопада у Будинку офіцерів відбувся установчий з’їзд громадської спілки «Асоціація народних волонтерів України». Нарешті волонтерські організації, які вже понад півроку допомагають українській армії, об’єдналися в єдину громадську організацію.
«Асоціація народних волонтерів України» вважає своїм завданням сприяння підвищенню обороноздатності та мобілізаційної готовності України, допомогу її Збройним Силам та іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до українського законодавства. Асоціація має на меті сприяти реформуванню Збройних Сил України та інших органів влади, покликаних забезпечувати територіальну цілісність та недоторканість України.
«Асоціація народних волонтерів України» — це монолітна стіна, що має можливість тиснути на систему юридичними інструментами», — заявив David Braun (Давід Арахамія), «Народний проект».
Серед засновників Асоціації — БФ «Підтримай Армію України», «Народний проект», ГО «Патріот», «Народний тил», БФ «Допомога Батальйону Донбас», «Повернись живим», «Автомайдан» та інші.
Наразі в Асоціацію увійшло 26 волонтерських організацій. Утім, її учасники наголошують, що членами Асоціації можуть стати й інші зареєстровані волонтерські організації, котрі регулярно надають допомогу військовим та цивільним в зоні АТО, ветеранам АТО та їх сім’ям.
На з’їзді була затверджена Координаційна Рада, яка нараховує 11 осіб.
Затверджені члени Координаційної Ради:
1. Роман Доник
2. Олег Свирко
3. Ігор Мельник («Автомайдан»).
4. Taras Slobodyanyuk («Підтримай Армію України»).
5. Євген Ракитський («Повернись Живим»).
6. Алексей Гридин («Патріот»).
7. Андрій Вишневський («Патріот»).
8. Oleg Homenko («МедАвтоМайдан»).
9. Nataly Voronkova («Волонтерська Сотня»).
10. Тарас Процев’ят (БФ «Соборність», волонтер понад 10 років).
11. Diana Makarova .
Виконавчим директором Асоціації народних волонтерів України була обрана Dana Yarovaya .
Асоціація народних волонтерів України працюватиме за декількома напрямами, які детально опрацьовуватимуться у профільних комітетах. З’їзд затвердив сім, а саме: Постійний комітет з бойової підготовки, з народного контролю та люстрації, з інформації та інформаційних систем, з бойової амуніції, з речового забезпечення, з медицини, з соціальної реабілітації. Саме комітети будуть основними робочими органами Асоціації. З’їзд прийняв рішення, що їхній перелік може розширюватися в залежності від завдань.
Над створенням Асоціації працювали провідні волонтерські фонди та громадські об’єднання, робота тривала два з половиною місяці.
«Основні задачі, які ми ставимо перед Асоціацією:
1. Асоціація стане загальновизнаним майданчиком для обміну інформацією та координації дій між волонтерами задля підвищення загальної ефективності волонтерського руху;
2. Асоціація захищатиме волонтерів на яких несправедливо “наїхали”;
3. Асоціація зможе делегувати своїх представників в наглядові ради при міністерствах та інших установах виконавчої влади;
4. Асоціація зможе допомогти Державній фіскальній службі в створенні реєстру волонтерів, які підпадають під звільнення від оподаткування благодійних внесків на приватні картки, а також на запит громадськості чи органів влади зможе давати свій висновок щодо дотримання певними волонтерами волонтерської етики тощо.
Над документами працювало широке коло волонтерів, особливі подяки Андрій Вишневський, Олексій Грідін, Олексій Душин за іншим учасникам ініціативної групи за підготовку документів та допомогу в підготовці з’їзду. Особлива подяка David Braun та Андрію Вишневському за «продавлювання» Ради Волонтерів при Міністерстві оборони. А також Юрий Бирюков за ідейне керівництво ініціативою щодо створення асоціації в вересні/жовтні. Ми сподіваємось, що до Асоціації приєднається широке коло волонтерських фондів та офіційно зареєстрованих громадських об’єднань (буде можливо після реєстрації установчих документів Асоціації в МінЮсті)», — написав на своїй сторінці в ФБ Тарас Слободянюк, один із засновників Асоціації.
З’їзд завершився підписанням протоколів і вже за межами актового залу Будинку офіцерів обміном думок і контактів.

14-11-17 ассоциация-2 14-11-17 ассоциация-1